Už vás nebaví s obavou sledovat vývoj cen za energie? Chcete mít spolehlivého dodavatele energií a stejně tak i spolehlivě stálou a nízkou měsíční sazbu? Zkuste to se sluncem! Sluneční energie je zdarma, je stálá, je spolehlivá a dokáže utáhnout i kompletní provoz rodinného domu.

Elektřina do zásuvek a ohřev vody jako bonus

Co vlastně fotovoltaika dokáže? Černé ploché panely umístěné na střeše zachytávají sluneční záření a převádí jej na energii. Výkonný systém přitom neohrozí ani naše mírné zimy, zamračené počasí nebo deštivé dny. Výkon panelů sice bude kolísat, ale správně navržený systém vám vždy spolehlivě zajistí dostatečný přísun energie.

Výkon fotovoltaického systému je možné korigovat a využít hned několika způsoby. Obecně můžeme systém rozdělit na typ s baterií, s ohřevem vody nebo napojením na tepelné čerpadlo. Fotovoltaika s akumulačním článkem jednoduše sbírá během dne energii a tu ukládá. Jako byste si přes den dobíjeli baterie. Ovšem natolik silné, že můžete současně zapnout pračku, dívat se na televizi a upéct kuře večeři. Baterie mají také funkci příjemného záložního zdroje. Nemusíte být vůbec závislí na jiném dodavateli. Počet baterií i výkon systému je možné přizpůsobit aktuálnímu odběru a případně v budoucnu upravit.

Fotovoltaika nabízí také variantu získání energie k ohřevu vody, a to ať topné nebo užitkové. Využít přitom můžete buď přímo ohřátou vodu a napojit ji na systém zásobovací nádrže a oběhu topného systému, nebo použít získanou energii k ohřevu vody elektrickým kotlem. Fotovoltaický systém je také možné přímo napojit na moderní tepelné čerpadlo. Vždy získáte dostatek energie na vytápění domu i k ohřevu vody k okamžité spotřebě, třeba na koupání. Mimochodem, nemusíte ohřívat pouze vodu v koupelně. V začátku a závěru sezony si můžete „zdarma“ přihřát i vodu v bazéně! Takový luxus byste si s jiným dodavatelem energií jen stěží dopřáli.

Rychlá návratnost investice

Pořizovací náklady na fotovoltaický systém jsou stále nákladem, ale často spadají do dotovaných programů na podporu využití obnovitelných zdrojů. Vaši investici tak můžete z velké části dostat zpět. Získání energie „z ničeho“ je pak samozřejmě rychlou vratkou. V rámci jedné investice se zbavíte velkých pravidelných nákladů. Původní částky za topení, ohřev vody i běžné fungování domácnosti se v podstatě smrsknou na nulu. Nebeská záruka stále slunečního svitu a k tomu až 30 let záruka plného výkonu panelů jsou prostě jednoznačnými pro.

Využijte dotace i spolupráci s profesionální firmou

Jak se však zorientovat v problematice a dobrat se optimálních parametrů? Nemusíte studovat fotovoltaiku ani pročítat hory reklamních materiálů. Odborná firma vám nabídne mnohem komfortnější řešení. Technik zajistí potřebné údaje i měření a připraví konkrétní návrh přímo na míru vašemu domu i vašemu životnímu stylu. S konkrétními čísly si uděláte přesnou představu o budoucí úspoře, finanční i časové náročnosti projektu a samozřejmě i samotné proveditelnosti. Odborná firma pak zpracuje veškeré poklady, včetně možné žádosti k zařazení do dotačního programu. Zajistí dodávku systému, jeho montáž a vás seznámí s obsluhou.

Využijte sílu přírody a energie, které je kolem vás na rozdávání. Fotovoltaické systémy mohou pro vás být krokem k nezávislosti a dokonalému komfortu. A ušetří vám nemalé účty!

Kontaktujte nás pro dodávku fotovoltaického systému