Má už vaše střecha vážné trhliny, jako je špatná izolace, nevzhledný stav, protéká na některých místech? Přesto odkládáte zásadní investici do nové střechy? Není se co divit, výměna střechy představuje velký rozsah stavebních prací, vysoké ceny materiálu a časové náročnosti. Nabízí se však ještě jiné řešení, zkuste konzultovat renovaci. Odborná firma může mnohé vady zachránit a velkou akci kompletní výměny střešní krytiny oddálit třeba i o 20 let!

Renovovat je možné jakýkoliv typ střechy

Estetický vzhled může renovace vrátit opravdu střechám všech typů materiálů. A nejen vzhled, renovace dokáže odhalit i skryté vady a účinně je napravit. Renovace může zlepšit izolační vlastnosti, upravit odtok spádové vody, a v řádce let prodloužit životnost původní krytiny.

Renovace jako první odstraní všechny nečistoty. Zpravidla se používá vysokotlaká vodní pistole, která uvolní nejen nánosy prachu, ptačích exkrementů, poradí si i s mechem nebo vrstvou rzi. Následuje úprava speciálními nátěrovými hmotami.

Krásná střecha bez vysoké investice

Například u eternitové střechy dokáže nátěr zacelit a sjednotit povrch, a navíc zablokuje uvolňování nebezpečných látek, včetně dříve používaných komponentů azbestu.

Taškové střechy mohou být „impregnovány“ nátěrem s fungicidní přísadou. Střecha si zachová krásný vzhled s delší účinností. Zejména v oblasti s vysokou vzdušnou vlhkostí oceníte ochrannou funkci vůči rozvoji hub a lišejníků. Eternitové i taškové střechy je možné oživit až o 15 let.

Vysokotlaká myčka nebo pískování mají skvělý efekt i na asfaltových střechách, šindelových nebo střechách z lepenkových pásů.

Plechové střechy je možné renovovat a natřít speciálními laky s efektem prodloužení životnosti až o 20 let. Vždy záleží na konkrétním stavu střechy, stáří, použitých materiálech. Nicméně součástí renovace je ošetření zrezivělých části a oprav klempířských prvků.

Efektní a rychlý zásah

Relativně rychlý a jednoduchý zásah může ve svém výsledku v mnohém překvapit. Odhalením střešní krytiny, zbavením letitých nánosů nečistot je možné lépe posoudit stav střechy a naplánovat v horizontu dalších let další údržbu. Je možné také účinně zapravit nedostatky a slabá místa.

Nechte si poradit. Odborná stavební firma dokáže objektivně posoudit stav střechy, doporučí vhodný způsob renovace a také vám přiblíží časovou i finanční náročnost. Oživte vzhled vašeho domu, opravte chalupu nebo chatu a dopřejte si klid. S každou dešťovou přeháňkou nebo větším větrem se nemusíte bát katastrofických následků.