27.2. 1992

Založení stavební firmy Ing. Zdeňkem Adamem a Jaromírem Bílým. Hlavní činnost byla realizace stavebních prací, což se nezměnilo dodnes. Právní forma zůstala také stejná – společnost s ručením omezeným.

únor 1992

Historicky první zakázka – stavba teplické mlékárny.

1.3. 1992

Sídlo stavební společnosti umístěno do pronajatých prostor na adrese Teplická 4, Bílina (zůstalo jím dodnes).

1.4. 1992

Zahájen provoz pronajaté betonárny Světec.

1993 – 1998

Odborná způsobilost byla rozšířena o provádění izolací proti korozi a jejich oprav na zařízení pro rozvod topných a technických plynů bez omezení světlosti a přetlaku. Následně proběhla realizace značného množství zakázek pro firmu Transgas a.s. a to především v podobě izolací tranzitního plynovodu na území celé ČR.

únor 1995

Vybudování projekčního oddělení. Po rozsáhlé modernizaci v podobě nákupu počítačů, kvalitního softwaru a tiskového plotteru se naše projekční činnost zařadila mezi stabilní nabídku našich služeb.

1996

Stavební společnost odkoupila celý areál betonárny ve Světci.

1997

Odkoupení objektu sídla společnosti od města Bíliny a jeho následná rekonstrukce. Firma ABS rozšiřuje své řady na 55 stálých zaměstnanců v profesích zedník, tesař, obkladač, stavební dělník, topenář, instalatér, zámečník, lešenář, řidič a strojník. Chod firmy zajišťuje 6 technicko-hospodářských pracovníků. Převažují průmyslové a inženýrské stavby, ale současně přibývá i výstavba rodinných domů, občanské vybavenosti a rekonstrukce bytů.

1999 – 2004

Realizace řady oprav izolací pro společnost MERO a.s. Kralupy nad Vltavou při rekonstrukci tranzitního ropovodu Družba v celém úseku Hodonín – Záluží u Mostu.

Červen 2002

Stavební společnost získává certifikaci ČSN EN ISO 9001:2001.

Únor 2004

Na zasloužený odpočinek, plně využitý k turistice a radovánkám s vnoučaty, odchází společník a spoluzakladatel stavební firmy Jaromír Bílý.

2000 – 2006

Rozšíření strojního vybavenosti stavební společnosti. Obrat udržujeme na úrovni cca 70 mil. ročně a počet kmenových zaměstnanců na 60ti. Důraz je kladen na zvýšení kvalifikace pracovníků.

2007

Neobvykle náročný rok jak pro zaměstnance, tak především pro vedení stavební  firmy, je korunován rekordním obratem 94 mil., což představuje nárůst o 34% oproti roku minulému. Začínají jednání o rekonstrukci betonárny.

2008

Probíhá kompletní rekonstrukce betonárny. Díky úspěšnému zvládnutí několika klíčových zakázek dosáhl obrat 134 mil.

2009

Dokončena celková rekonstrukce betonárny. Ve spolupráci s firmou TZÚS Praha, s.p. jsme získali nový certifikát systému řízení výroby pro betony pevnostních tříd C 12/15 a vyšších.