Projektování rodinných domů tvoří samostatnou specifickou oblast. Je tomu tak především z toho důvodu, že lidé, jež plánují stavbu rodinného domu, stráví mnoho času nad rozhodováním, jak bude jejich dům vypadat, z jakého bude materiálu atd. Mají proto jasnou představou o podobě svého domu včetně mnoha detailů. Vždy je však dobré a víceméně nutné probrat všechny požadavky stavebníka s projektantem, který je schopný až na základě těchto připomínek připravit projekt „šitý na míru“ přímo pro Vás. Vždy se maximálně snažíme vyhovět Vašim požadavkům a přáním a zároveň splnit všechny technické předpisy a normy.

Kvalitní projekt je základem pro kvalitní bydlení!


V případě, že nemáte ještě zcela jasnou představu o podobě Vašeho domu, technických detailech, architektonickém návrhu a mnoha dalších, neváhejte a obraťte se na nás. Velmi rádi Vám s projektem pomůžeme! V této oblasti máme více jak 15 let zkušeností, během nichž jsme měli možnost vytvořit projekty mnoha domů. Ukázku našich projektů naleznete zde:

 

Hledáte inspiraci? Zapůjčíme Vám katalogy mnoha rodinných domů. Možná Vás zaujme také nějaký dům na následujících portálech. Nabízíme Vám úpravu a návrh projektů dle Vašich představ.

http://www.futur.cz

http://stavimeusporne.cz

http://www.precis-mp.cz

http://www.prozi.cz/cs

http://www.canaba.cz

http://www.nasdum.cz

http://www.tophouse.cz

 

 

Mějte na paměti

Pokud se rozhodujete, jak bude Váš domek vypadat nebo z jakého bude materiálu, mějte na paměti několik následujících bodů, které Vám mohou pomoci vyhnout se mnoha problémům.

Dřevostavba

Dnes velmi populární pojem a hledaný produkt. Je však nutné ujistit se, že firma, nabízející tento druh stavby, vlastní certifikát požární odolnosti na celý systém (!!!). Z vlastní zkušenosti víme, že velká část firem vlastní certifikát na jednotlivé prvky, nikoliv však na systém jako celek! To je zásadní problém pro hasiče při kolaudačním řízení – zcela oprávněně v těchto případech odmítá vydat kladné rozhodnutí a stavebník je nucen dodatečně stavbu protipožárně zabezpečit. O tom, že se nejedná pouze o úřední šikanu, svědčí množství požárů dřevostaveb.

Typové projekty domů

Jedná se o jeden originální projekt, který je následně prodáván jako kopie původního. Jeho nezpochybnitelnou výhodou je cena, která je výrazně nižší, než u individuálního projektu. Je však nutné takový projekt doplnit o výkres/y umístění stavby do terénu. Jinými slovy osadit takový domek do konkrétního pozemku a přizpůsobit svahu terénu, světovým stranám, přístupové komunikaci, okolní vegetaci, sousedním domům, případně dalším objektům, jako je bazén, altán, skleník atd.

Technická místnost

Bývá často opomíjena, především v typových projektech. Právě tato místnost však dokáže udělat dům pohodlným – žádná pračka v koupelně, žádný kotel v kuchyni! Všechny tyto spotřebiče, bez kterých se nelze obejít, lze pohodlně umístit do jedné místnosti.